Wygibasy

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 2-3 lata oraz 4-6 lat.

Mimo, że zapraszamy na nie najmłodszych, prowadzimy je na naszej największej sali. Do naszych Wygibasów potrzebujemy dużo przestrzeni, różnorodnych akcesoriów i bezpiecznej, miękkiej maty. Dzieci będą wspinać się, pokonywać przeszkody, skakać, turlać się, czołgać. Wygibasy to zajęcia ruchowe z elementami integracji sensorycznej, terapii bilateralnej oraz ruchu rozwijającego wg. Weroniki Sherborne. Poprzez zabawy ruchowe wspierany jest harmonijny rozwój dziecka na różnych płaszczyznach.

Zapraszamy w niedziele, grupa 2-3 lata godz. 10.00-10.45

Zajęcia w tygodniu: poniedziałek i środa, godz. 10.45-11.30

Mała Akrobatyka

Zajęcia gimnastyczne z elementami akrobatyki, które mają na celu wspomaganie ogólnego rozwoju fizycznego dziecka oraz wyrabianie podstawowych cech motorycznych. Akrobatyka wyrabia gibkość, siłę, równowagę, koordynację, precyzję ruchów. Zajęcia akrobatyki gwarantują harmonijny rozwój mięśni a co za tym idzie utrzymanie prawidłowej postawy. Przygotowują do uprawiania różnych dyscyplin sportu. W Shodanie na Ursynowie zajęcia akrobatyki prowadzone są dla młodszych dzieci, co wynika z naszego przekonania, że dzieci powinny jak najwcześniej mieć możliwość skorzystania z jej zalet.

Na zajęcia zapraszamy dzieci w wieku 4-6 lat w niedziele, godz. 10.45-11.30

Małą Akrobatykę można też ćwiczyć na zajęciach we wtorki i czwartki, godz. 16:45-17.30 (grupa 4-5 lat)

Family Judo

Grupa dla wszystkich, którym brakuje możliwości aktywnego spędzania czasu z dzieckiem. Wcześniejsze doświadczenie z judo nie jest wymagane! Zajęcia odpowiednie dla wszystkich :) 

Family Judo to zajęcia ogólnorozwojowe z elementami judo, samoobrony, gimnastyki oraz stretchingu. Grupa przeznaczona jest dla rodziców z dziećmi od lat 6. Część ćwiczeń i zabaw realizowana jest przez dzieci w parze z rodzicem, część w parach z innymi dziećmi, a to wszystko po to, by zagwarantować uczestnikom bezpieczeństwo.

Zajęcia prowadzi Patrycja Lorenc, Mistrzyni Polski Juniorek, a od 10 lat nieprzerwanie w kadrze Seniorek. Instruktorka judo dla dzieci i dorosłych, dietetyk i opiekun kolonijny :) 
Niedziela, godz. 11.30 - 12.30. 

Szkoła Bezpiecznego Upadania

Zajęcia prowadzone w ramach opracowanego przez Shodan programu "Start po zdrowie!"

Treningi Szkoły Bezpiecznego Upadania prowadzimy na Ursynowie od 2005 roku. Szkoła Bezpiecznego Upadania pozwala na wszechstronny rozwój psychomotoryczny dzieci. Zajęcia opierają się na ćwiczeniach ogólnorozwojowych bazujących na podstawowych ćwiczeniach z zakresu judo i akrobatyki, z elementami gimnastyki korekcyjnej, z dużą ilością gier i zabaw ruchowych oraz ćwiczeń kształtujących koordynację ruchową. W programie zajęć Szkoły dzieci są uczone umiejętności utrzymywania równowagi niezależnie od warunków zewnętrznych oraz nawyków bezpiecznego poruszania się i przemieszczania, a przede wszystkim bezpiecznego upadania, przewracania w różnych kierunkach i z różnych wysokości. Dzieci ćwiczą na profesjonalnej macie do judo i miękkich materacach. Zajęcia Szkoły Bezpiecznego Upadania są wspaniałym przygotowaniem do uprawiania każdej dyscypliny sportowej, a także receptą na wychowanie zdrowych i silnych dzieci. 

Grupa 2-3 lata (z opiekunem): niedziele, godz. 16.00-16.45

Wszystkie zajęcia są wzbogacone o elementy gimnastyki!

Zajęcia prowadzi Katarzyna Nowocień (1 dan), trenerka judo i rollingu z 19-letnią praktyką prowadzenia zajęć z dziećmi, była medalistka Mistrzostw Polski, klubowa koleżanka Mistrza Olimpijskiego Pawła Nastuli.

Family Aikido

Aikido jest to japońska sztuka walki - samoobrony, polegająca na wykorzystywaniu siły przeciwnika. Dzięki swojej specyfice aikido może ćwiczyć każdy, niezależnie od wieku :) W aikido nie ma konfrontacji ani walk, ataku uczy się tylko po to aby móc prawidłowo wykonać technikę samoobrony. Techniki aikido pokazują, że walka jako taka nie ma sensu i nie rozwiązuje konfliktu, dlatego tak ważne jest odnalezienie równowagi emocjonalnej i harmonii wewnętrznej, co pozwoli być pewnymi siebie, silnymi ludźmi. Stara maksyma budo głosi: prawdziwe zwycięstwo odniesiesz nie wtedy, kiedy pokonasz wroga, lecz kiedy zdobędziesz jego szacunek.

Podczas zajęć Aikido uczestnik:

- uczy się technik aikido oraz bezpiecznego padania (przewracania)

- poprawia ogólny rozwój fizyczny oraz wypracowuje nawyk utrzymywania prawidłowej postawy ciała

- uczy się koncentracji i skupienia

- ćwiczy integrację sensoryczną - aktywizuje obie półkule podczas wykonywanych ćwiczeń/technik, uczą one kontroli nad ciałem i umysłem, niezależnej pracy różnych partii ciała, rozwija koordynację ruchową 

- uczy się dyscypliny, współpracy z drugim ćwiczącym oraz pracy w grupie 

- uczy się szacunku do drugiej osoby i dbania o jej i swoje bezpieczeństwo 

Treningi sztuk walki uczą również dążenia do samodoskonalenia, przełamywania własnych lęków, ograniczeń i słabości. Wzmacniają poczucie własnej wartości. Pozwalają na chwilę na relaksu, uspokojenie myśli i zajrzenie w siebie. Ponieważ aikido to droga, dążymy cały czas do samodoskonalenia, uczymy się pracy nad sobą, aby stawać się coraz lepszym w tym co robimy na treningu i w tym co robimy na co dzień – AI KI DO – „droga do harmonii wewnętrznej.

Grupa Family Aikido dla rodzica z dzieckiem od 6 lat - niedziela, godz. 17.00-18.00

Zajęcia prowadzą instruktorzy Klubu Aikido Usagi:

Norbert Śmigielski sensei 3 Dan, uczeń shihan’a Jacka Wysockiego 8 dan

Karolina Śmigielska sensei 3 Dan, uczennica Marcina Velinov sensei 6 dan