SmykoMultiSensoryka

Smyko-Multisensoryka® to zajęcia wspierające rozwój niemowląt i małych dzieci w oparciu o metodę integracji sensorycznej. Są zajęciami o charakterze:

  • Rozwojowym– wspierają całościowy rozwój dziecka (integrację sensoryczną).
  • Profilaktycznym– zapobiegają powstawaniu deficytów sensorycznych – związanych z tzw. deprywacją sensoryczną (czyli zbyt małą ilością różnorodnych bodźców potrzebnych do prawidłowego rozwoju).
  • Przesiewowym– obserwując zachowanie dziecka na zajęciach, można wstępnie określić profil sensoryczny dziecka nadmiernie poszukującego lub konsekwentnie unikającego pewnych bodźców sensorycznych. Jest to pierwszy krok w celu wykrywania zaburzeń integracji sensorycznej.
  • Edukacyjnym– rodzice i opiekunowie dowiadują się w jaki sposób prawidłowo stymulować zmysły maluszka poprzez proste aktywności i zabawę.

Podczas zajęć Smyko-Multisensoryka®:

  • Twoje dziecko będzie doświadczało różnorodnych bodźców zmysłowych co odpowiednio i całościowo stymuluje jego rozwój.
  • Ty oraz Twój maluch będziecie świetnie się bawić.
  • Będziesz mieć okazję obserwować swoje dziecko podczas niecodziennych zabaw i aktywności.
  • Zainspirujesz się do kreatywnych zabaw domowych.
  • Twoja pociecha będzie spędzać czas wśród swoich rówieśników.
  • Miło spędzisz czas wśród innych rodziców i maluchów.

Na zajęciach jest mnóstwo: słuchania i śpiewania, masowania i dotykania różnorodnych faktur, ściskania i zgniatania, malowania i paćkania się, obserwowania i doświadczania, smakowania i wąchania, ruszania się i huśtania/bujania, nieskrępowanego, wielozmysłowego poznawania świata.

Grupa od 6 m-ca (dzieci siedzące): co dwa tygodnie we wtorki, godz. 10.45-11.45. Planowane warsztaty: 19 marca, 2,26,30 kwietnia. Informacje i zapisy: 794 277 730.

Wygibasy

Mimo, że zapraszamy na nie najmłodszych, prowadzimy je na naszej największej sali. Do naszych Wygibasów potrzebujemy dużo przestrzeni, różnorodnych akcesoriów i bezpiecznej, miękkiej maty. Dzieci będą wspinać się, pokonywać przeszkody, skakać, turlać się, czołgać. Wygibasy to zajęcia ruchowe z elementami integracji sensorycznej, terapii bilateralnej oraz ruchu rozwijającego wg. Weroniki Sherborne. Poprzez zabawy ruchowe wspierany jest harmonijny rozwój dziecka na różnych płaszczyznach.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 2-3 lata.

Zapraszamy w środy o godz. 10.00. - 10.45  oraz w niedziele o godz. 10.00 - 10.45

Gimnastyka dla Smyka

Gimnastyka dla Smyka to zajęcia wspierające wszechstronny rozwój psychomotoryczny dzieci. 

Zajęcia opierają się na ćwiczeniach ogólnorozwojowych bazujących na podstawowych ćwiczeniach z zakresu judo i akrobatyki, z elementami gimnastyki korekcyjnej, z dużą ilością gier i zabaw ruchowych oraz ćwiczeń kształtujących koordynację ruchową. Dzieci rozwijają umiejętności utrzymywania równowagi niezależnie od warunków zewnętrznych oraz zdobywają nawyki bezpiecznego poruszania się i przemieszczania, a przede wszystkim bezpiecznego upadania, przewracania w różnych kierunkach i z różnych wysokości. 

Dzieci ćwiczą na profesjonalnej macie do judo i miękkich materacach. Zajęcia Gimnastyki dla Smyka są wspaniałym przygotowaniem do uprawiania każdej dyscypliny sportowej, a także receptą na wychowanie zdrowych i sprawnych dzieci. 

Zajęcia dla dzieci w wieku 4-6 lat.
Niedziela, godz. 10.45

Gordonki

Gordonki to zajęcia umuzykalniające oparte o metodę E.E. Gordona. Stymulują rozwój muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu. Ich głównym celem jest rozwój zdolności muzycznych i kształtowanie języka muzycznego, a za ich pomocą wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka. Podczas zajęć dzieci uczą się rozumieć i improwizować muzykę za pomocą swego własnego instrumentu – czyli głosu. Zajęcia to też okazja do ruchu, kształtującego wyczucie rytmu i umiejętność harmonijnego poruszania się.

Zajęcia prowadzi Katarzyna Czapla - wokalistka, kompozytorka, pedagog, doula. Certyfikowana instruktorka zajęć gordonowskich. Występowała w zespole TGD, Sound’n’Grace. Z zespołem „Ad Hoc” odbyła trasę po Europie. Obecnie swoją uwagę skupia na potrzebach najmłodszej publiczności - organizuje koncerty interaktywne z elementami teorii nauczania E.E. Gordona.

Środa, godz. 10.00-10.45

Logorytmika

Logorytmika to połączenie terapii logopedycznej z rytmiką. Podczas zajęć oddziałuje się strefę słuchową i ruchową dziecka. Dla uczestników zajęć logorytmika to zabawa: będą śpiewanki, pokazywanki, różnorodne rytmy, będziemy aktywne słuchanie muzyki, używać wyrażeń dźwiękonaśladowczych, instrumentów.

Poniedziałek, godz. 10.00-10.45

Strefa Malucha

Spacer w deszczu lub smogu? Alternatywą jest czas spędzony aktywnie w Strefie Malucha :-)

Od 7 stycznia, w każdy poniedziałek i środę, w godz. 10.00-14.00 szczególnie gorąco zapraszamy do skorzystania z shodanowej kawiarenki mamy z maluchami. Czeka u nas pyszna kawa, herbaty, ciasta i tarty. 
Dla najmłodszych gości przygotujemy kącik, w którym na dywanie będą mogli pobawić się zabawkami oraz sensoryczno-motoryczny mini tor przeszkód na naszej sali sportowej. 
Mamy nadzieję, że w niezbyt sprzyjającym spacerom dniach odwiedzicie nas, by zapewnić maluchom trochę ruchu, tak niezbędnego do prawidłowego rozwoju psychomotorycznego.

Informacje: 794 277 730.