SmykoMultiSensoryka

Smyko-Multisensoryka® to zajęcia wspierające rozwój niemowląt i małych dzieci w oparciu o metodę integracji sensorycznej. Są zajęciami o charakterze:

  • Rozwojowym– wspierają całościowy rozwój dziecka (integrację sensoryczną).
  • Profilaktycznym– zapobiegają powstawaniu deficytów sensorycznych – związanych z tzw. deprywacją sensoryczną (czyli zbyt małą ilością różnorodnych bodźców potrzebnych do prawidłowego rozwoju).
  • Przesiewowym– obserwując zachowanie dziecka na zajęciach, można wstępnie określić profil sensoryczny dziecka nadmiernie poszukującego lub konsekwentnie unikającego pewnych bodźców sensorycznych. Jest to pierwszy krok w celu wykrywania zaburzeń integracji sensorycznej.
  • Edukacyjnym– rodzice i opiekunowie dowiadują się w jaki sposób prawidłowo stymulować zmysły maluszka poprzez proste aktywności i zabawę.

Podczas zajęć Smyko-Multisensoryka®:

  • Twoje dziecko będzie doświadczało różnorodnych bodźców zmysłowych co odpowiednio i całościowo stymuluje jego rozwój.
  • Ty oraz Twój maluch będziecie świetnie się bawić.
  • Będziesz mieć okazję obserwować swoje dziecko podczas niecodziennych zabaw i aktywności.
  • Zainspirujesz się do kreatywnych zabaw domowych.
  • Twoja pociecha będzie spędzać czas wśród swoich rówieśników.
  • Miło spędzisz czas wśród innych rodziców i maluchów.

Na zajęciach jest mnóstwo: słuchania i śpiewania, masowania i dotykania różnorodnych faktur, ściskania i zgniatania, malowania i paćkania się, obserwowania i doświadczania, smakowania i wąchania, ruszania się i huśtania/bujania, nieskrępowanego, wielozmysłowego poznawania świata.

Grupa dla dzieci siedzących: wtorki, godz. 11.00-11.50, grupa dla dzieci chodzących: poniedziałki godz. 15.00-16.00, wtorki, godz. 11.30-12.30.

Wygibasy

Mimo, że zapraszamy na nie najmłodszych, prowadzimy je na naszej największej sali. Do naszych Wygibasów potrzebujemy dużo przestrzeni, różnorodnych akcesoriów i bezpiecznej, miękkiej maty. Dzieci będą wspinać się, pokonywać przeszkody, skakać, turlać się, czołgać. Wygibasy to zajęcia ruchowe z elementami integracji sensorycznej, terapii bilateralnej oraz ruchu rozwijającego wg. Weroniki Sherborne. Poprzez zabawy ruchowe wspierany jest harmonijny rozwój dziecka na różnych płaszczyznach.

Zajęcia w grupach dla dzieci w wieku 2-3, 3-4 i 4-6 lat.

Grupa 2-3 lata: poniedziałki i środy, godz. 10.45. - 11.30 oraz niedziele godz. 10.00-10.45,  grupa 4-6 lat: niedziele godz. 10.45-11.30.

 

Strefa Malucha

Spacer w deszczu lub smogu? Alternatywą jest czas spędzony aktywnie w Strefie Malucha :-)

Jesienią i zimą szczególnie gorąco zapraszamy do skorzystania z shodanowej kawiarenki mamy z maluchami. Czeka u nas pyszna kawa, herbaty, ciasta i tarty. 
Dla najmłodszych gości przygotujemy kącik, w którym na dywanie będą mogli pobawić się zabawkami oraz sensoryczno-motoryczny mini tor przeszkód na naszej sali sportowej. 
Mamy nadzieję, że w niezbyt sprzyjającym spacerom dniach odwiedzicie nas, by zapewnić maluchom trochę ruchu, tak niezbędnego do prawidłowego rozwoju psychomotorycznego.

Dokładną datę uruchomienia i dni funkcjonowania Strefy Malucha podamy niebawem :)

Informacje: 794 277 730.