Przez Zabawę do Sportu

Zajęcia prowadzone w ramach opracowanego przez Shodan programu "Start po zdrowie!"

Zajęcia sportowe dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Obejmują naukę gier i zabaw ruchowych z elementami biegu, marszu, skoków, ćwiczeń kształtujących orientację oraz ćwiczenia z zakresu korekcji i profilaktyki wad postawy. Głównym celem zajęć jest rozbudzenie zainteresowań aktywnością ruchową, rozwój układu ruchowego i odpornościowego, kształtowanie umiejętności ruchowych. Zajęcia zapewniają harmonijny rozwój fizyczny organizmu dziecka a przy tym są prowadzone w formie zabaw, co zapewnia doskonałą rozrywkę, dużo śmiechu i przyjemności czerpanej ze współpracy w grupie. Przez Zabawę do Sportu to zajęcia, które mają u nas długą tradycję, prowadzimy je w naszym klubie na Ursynowie od wielu lat.

 • 3-4 lata: poniedziałek i środa 16.45-17.30

Zajęcia prowadzi Monika Błachnio, instruktorka nowoczesnych form rekreacji ruchowej.

Tańczące Brzdące

Zajęcia dla najmłodszych, podczas których przy rytmicznych przebojach łączymy ze sobą zabawę i taniec. Chociaż zajęcia są dla dzieci głównie rozrywką, zapoznajemy maluchy z różnymi stylami tanecznymi, wspieramy rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz zachęcamy dzieci do aktywności wykorzystując i pobudzając ich naturalną żywotność. Jak wszystkie nasze zajęcia dla najmłodszych Tańczące Brzdące wspierają prawidłowy rozwój psychomotoryczny.

 • Grupa 3-4 lata: wtorek i czwartek, godz. 16.45-17.30

Zajęcia prowadzi Monika Błachnio, instruktorka nowoczesnych form rekreacji ruchowej

Szkoła Bezpiecznego Upadania

Zajęcia prowadzone w ramach opracowanego przez Shodan programu "Start po zdrowie!"

Treningi Szkoły Bezpiecznego Upadania prowadzimy na Ursynowie od 2005 roku. Szkoła Bezpiecznego Upadania pozwala na wszechstronny rozwój psychomotoryczny dzieci. Zajęcia opierają się na ćwiczeniach ogólnorozwojowych bazujących na podstawowych ćwiczeniach z zakresu judo i akrobatyki, z elementami gimnastyki korekcyjnej, z dużą ilością gier i zabaw ruchowych oraz ćwiczeń kształtujących koordynację ruchową. W programie zajęć Szkoły dzieci są uczone umiejętności utrzymywania równowagi niezależnie od warunków zewnętrznych oraz nawyków bezpiecznego poruszania się i przemieszczania, a przede wszystkim bezpiecznego upadania, przewracania w różnych kierunkach i z różnych wysokości. Dzieci ćwiczą na profesjonalnej macie do judo i miękkich materacach. Zajęcia Szkoły Bezpiecznego Upadania są wspaniałym przygotowaniem do uprawiania każdej dyscypliny sportowej, a także receptą na wychowanie zdrowych i silnych dzieci. 

Grupa 5-6 lat, poniedziałki i środy, godz. 17.30 - 18.15.

Wszystkie zajęcia są wzbogacone o elementy gimnastyki!

Zajęcia prowadzi Katarzyna Nowocień (1 dan), trenerka judo i rollingu z 19-letnią praktyką prowadzenia zajęć z dziećmi, była medalistka Mistrzostw Polski, klubowa koleżanka Mistrza Olimpijskiego Pawła Nastuli.

Akrobatyka

Zajęcia gimnastyczne z elementami akrobatyki, które mają na celu wspomaganie ogólnego rozwoju fizycznego dziecka oraz wyrabianie podstawowych cech motorycznych. Akrobatyka wyrabia gibkość, siłę, równowagę, koordynację, precyzję ruchów. Zajęcia akrobatyki gwarantują harmonijny rozwój mięśni a co za tym idzie utrzymanie prawidłowej postawy. Przygotowują do uprawiania różnych dyscyplin sportu. W Shodanie na Ursynowie zajęcia akrobatyki prowadzone są dla młodszych dzieci, co wynika z naszego przekonania, że dzieci powinny jak najwcześniej mieć możliwość skorzystania z jej zalet.

 • Grupa dla dzieci w wieku 4-6 lat: wtorek, czwartek 16:45 - 17:30
 • Grupa dla dzieci 7-11 lat: wtorek, czwartek godz. 17.30 - 18.15
 • Grupa kontynuująca: wtorek, czwartek, godz. 18.15 - 19.00

Zajęcia prowadzi Oleg Aksamitny, aktualny mistrz Polski, Europy i Ukrainy, sześciokrotny mistrz Ukrainy w akrobatyce. 

Breakdance

Taniec Breakdance czyli BBoying powstał w Stanach Zjednoczonych na przełomie lat 60 : 70 (dokładnej daty niestety nie można ustalić). Bardzo szybko rozprzestrzenił się po całych Stanach Zjednoczonych, a głównym centrum tego tańca został Nowy Jork. Jest to aktualnie jeden z najbardziej efektownych i widowiskowych styli tańca. Taniec Breakdance składa się z 5 elementów: Top Rock, Drop, Footwork, Freezes i Power Moves. Każdy z tych elementów ma swoje podstawy czyli foundations i ich różne odmiany. Gdy opanujemy podstawy tańca Breakdance możemy zmieniać ruchy na swój sposób, jednak musimy pamiętać żeby zachować ich pierwotny charakter. Dobry tancerz to taki który umie płynie łączyć wszystkie elementy w różnych kombinacjach i robi to do muzyki.

 • Grupa naborowa: wtorki i czwartki, godz. 17.30-18.15
 • Grupa młodzież/kontynuacja: wtorki i czwartki, godz. 18.15-19.00

Breakdance prowadzi Krzysiek Hubicki, laureat 2-go miejsca na „Time for dance 2016” oraz 2-go miejsca w pierwszej edycji festiwalu „Tańcz z nami”.  

Kids&Fit

Zajęcia ruchowe łączące ze sobą elementy fitnessu i różnorodnych form gimnastycznych. Rozwijają poczucie rytmu, wyrabiają elastyczność i grację a przede wszystkim oferując dużą dawkę ruchu wspierają prawidłowy rozwój dzieci. Wzmacniają mięśnie pozwalając utrzymać prawidłową postawę ciała. Celem zajęć jest promowanie zdrowego stylu życia, zaszczepienie u dzieci zamiłowania do ruchu i pokazanie, że zajęcia fitnessowe należy traktować nie jako trening ale doskonałą zabawę.

 • Grupa 5- 7 lat: poniedziałek i środa, godz. 17.30-18.15
 • Grupa 8-12 lat: poniedziałek i środa, godz. 18.15-19.00

Zajęcia prowadzi Monika Błachnio, instruktorka nowoczesnych form rekreacji ruchowej.

Judo

Shodan prowadzi zajęcia judo na Ursynowie od 2005 r. Obecnie działamy jako Szkoła Judo Pawła Nastuli. Trening judo dla dzieci to zajęcia na bazie ćwiczeń ogólnorozwojowych z elementami akrobatyki, gimnastyki, gier i zabaw ruchowych oraz ćwiczeń kształtujących koordynację ruchową. Zajęcia judo dla dzieci prowadzone są na profesjonalnej macie i miękkich materacach. Treningi te są wspaniałym przygotowaniem do uprawiania każdej dyscypliny sportowej, a także receptą na wychowanie zdrowych i silnych dzieci. Zdając sobie sprawę z tego, że w sportowym judo zostaną tylko nieliczni, początkowy etap treningów judo dla dzieci prowadzimy tak, aby nasi wychowankowie otrzymali przygotowanie ogólne na jak najwyższym poziomie, co umożliwi im kontynuację kariery w dowolnej dyscyplinie sportowej. Judo dla dzieci na Ursynowie – tylko w Shodanie!

Zajęcia Szkoły Judo Pawła Nastuli prowadzimy w następujących grupach:

 • JUDO grupa naborowa - poniedziałek, środa 18.15 - 19.00
 • JUDO KONTYNUACJA od 9 lat - poniedziałek, środa 19.00-20.00

Zajęcia prowadzi Patrycja Lorenc, Mistrzyni Polski Juniorek, a od 10 lat nieprzerwanie w kadrze Seniorek. Instruktorka judo dla dzieci i opiekun kolonijny. 

Akademia EPIC NERF

Akademia oferuje wszystko, co najlepsze w paintballu sportowym, ale w formie przystępnej dla najmłodszych.
Zajęcia prowadzone są na sali gimnastycznej z wykorzystaniem niebrudzących, piankowych strzałek. Energia kinetyczna takiej strzałki jest bardzo niska, dzięki czemu uczestnicy w bardzo wygodnych, bezpiecznych warunkach mogą się oswoić ze sportową odmianą NERF. Wzorem jest paintball sportowy, jeden z najatrakcyjniejszych sportów nowoczesnych, oferujący jednocześnie świetną zabawę jak i niesamowity rozwój. 
Zajęcia zaczynają się od rozgrzewki zawierającej różne ćwiczenia i zabawy. Gdy uczestnicy są już gotowi do zajęć przechodzą do ćwiczeń technicznych, m.in.: celności, strategii, komunikacji. Ćwiczenia odbywają się na sztucznych celach indywidualnie bądź w parach, trójkach lub piątkach. Po ćwiczeniach zaczyna się część integrującą i podsumowującą trening: gry! Gry nastawione są na konkretny cel (zdobywanie flagi, blokowanie przeciwnika, obrona/atak). Intensywność zajęć zawsze jest dopasowana do poziomu grupy. Wszyscy uczestnicy korzystają z oryginalnego sprzętu NERF i otrzymują okulary ochronne. 

 • piątki, godz. 18.00 - 19.00 oraz 19.00 - 20.00

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę EPIC SPORTS. Trenerzy są wyszkoleni w ramach autorskiego programu treningowego z wykorzystaniem zabawek NERF.