Mała Akrobatyka

Zajęcia prowadzone w ramach opracowanego przez Shodan programu "Start po zdrowie!"

Zajęcia sportowe dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Obejmują naukę gier i zabaw ruchowych z elementami biegu, marszu, skoków, ćwiczeń kształtujących orientację oraz ćwiczenia z zakresu korekcji i profilaktyki wad postawy. Głównym celem zajęć jest rozbudzenie zainteresowań aktywnością ruchową, rozwój układu ruchowego i odpornościowego, kształtowanie umiejętności ruchowych. Zajęcia zapewniają harmonijny rozwój fizyczny organizmu dziecka a przy tym są prowadzone w formie zabaw, co zapewnia doskonałą rozrywkę, dużo śmiechu i przyjemności czerpanej ze współpracy w grupie. Mała Akrobatyka to zajęcia, które mają u nas długą tradycję, prowadzimy je w naszym klubie na Ursynowie od wielu lat.

 • 3-4 lata: poniedziałek i środa 16.45-17.30

Zajęcia prowadzi Monika Błachnio, instruktorka nowoczesnych form rekreacji ruchowej.

Tańczące Brzdące

Zajęcia dla najmłodszych, podczas których przy rytmicznych przebojach łączymy ze sobą zabawę i taniec. Chociaż zajęcia są dla dzieci głównie rozrywką, zapoznajemy maluchy z różnymi stylami tanecznymi, wspieramy rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz zachęcamy dzieci do aktywności wykorzystując i pobudzając ich naturalną żywotność. Jak wszystkie nasze zajęcia dla najmłodszych Tańczące Brzdące wspierają prawidłowy rozwój psychomotoryczny.

 • Grupa 3-4 lata: poniedziałek i środa, godz. 17.30-18.15

Zajęcia prowadzi Monika Błachnio, instruktorka nowoczesnych form rekreacji ruchowej

Funny Judo

Zajęcia Funny Judo prowadzimy na Ursynowie od 2005 roku. Funny Judo pozwala na wszechstronny rozwój psychomotoryczny dzieci. Zajęcia opierają się na ćwiczeniach ogólnorozwojowych bazujących na podstawowych ćwiczeniach z zakresu judo i akrobatyki, z elementami gimnastyki korekcyjnej, z dużą ilością gier i zabaw ruchowych oraz ćwiczeń kształtujących koordynację ruchową. W programie zajęć Funny Judo dzieci są uczone umiejętności utrzymywania równowagi niezależnie od warunków zewnętrznych oraz nawyków bezpiecznego poruszania się i przemieszczania, a przede wszystkim bezpiecznego upadania, przewracania w różnych kierunkach i z różnych wysokości oraz wzbogacone są o elementy gimnastyki. Dzieci ćwiczą na profesjonalnej macie do judo i miękkich materacach. Zajęcia Funny Judo są wspaniałym przygotowaniem do uprawiania każdej dyscypliny sportowej, a także receptą na wychowanie zdrowych i silnych dzieci. 

Grupa 4-6 lat, wtorki i czwartki 16.00-16.45, grupa 5-7 lat poniedziałki i środy, godz. 17.30 - 18.15.

Zajęcia prowadzi Patrycja Lorenc, Mistrzyni Polski Juniorek, trenerka judo, instruktor akrobatyki i opiekun kolonijny.

Akrobatyka

Zajęcia gimnastyczne z elementami akrobatyki, które mają na celu wspomaganie ogólnego rozwoju fizycznego dziecka oraz wyrabianie podstawowych cech motorycznych. Akrobatyka wyrabia gibkość, siłę, równowagę, koordynację, precyzję ruchów. Zajęcia akrobatyki gwarantują harmonijny rozwój mięśni a co za tym idzie utrzymanie prawidłowej postawy. Przygotowują do uprawiania różnych dyscyplin sportu. W Shodanie na Ursynowie zajęcia akrobatyki prowadzone są dla młodszych dzieci, co wynika z naszego przekonania, że dzieci powinny jak najwcześniej mieć możliwość skorzystania z jej zalet.

 • Mała Akrobatyka, grupa dla dzieci w wieku 4-6 lat: poniedziałek i środa, godz. 16.00-16.45, wtorek i czwartek, godz. 16.15-17.00, sobota godz. 11.45-12.30, grupa dla dzieci 3-4 lata, poniedziałek i środa, godz.  16.45 - 17:30
 • Akrobatyka, grupa dla dzieci 6-7 lat: wtorek, czwartek godz. 17.00 - 17.45, sobota godz. 10.15-11.00
 • Akrobatyka, grupa dzieci od 8 lat: wtorek, czwartek 17.45 - 18.30

 

Breakdance

Taniec Breakdance czyli BBoying powstał w Stanach Zjednoczonych na przełomie lat 60 : 70 (dokładnej daty niestety nie można ustalić). Bardzo szybko rozprzestrzenił się po całych Stanach Zjednoczonych, a głównym centrum tego tańca został Nowy Jork. Jest to aktualnie jeden z najbardziej efektownych i widowiskowych styli tańca. Taniec Breakdance składa się z 5 elementów: Top Rock, Drop, Footwork, Freezes i Power Moves. Każdy z tych elementów ma swoje podstawy czyli foundations i ich różne odmiany. Gdy opanujemy podstawy tańca Breakdance możemy zmieniać ruchy na swój sposób, jednak musimy pamiętać żeby zachować ich pierwotny charakter. Dobry tancerz to taki który umie płynie łączyć wszystkie elementy w różnych kombinacjach i robi to do muzyki.

 • Grupa 6-10 lat: wtorki i czwartki, godz. 17.30-18.15
 • Grupa od 11 lat: wtorki i czwartki, godz. 19.15-20.15

Breakdance prowadzi Krzysiek Hubicki, laureat 2-go miejsca na „Time for dance 2016” oraz 2-go miejsca w pierwszej edycji festiwalu „Tańcz z nami”.  

cross&kids

Cross&Kids nie jest oczywiście kopią zajęć Crossfit dla dorosłych. Nacisk kładziemy na zadania ruchowe kształtujące szybkość, zwinność i koordynację ruchową, a istotnym elementem zajęć będą zabawy i zadania nastawione na pracę zespołową. Naszym celem będzie wzmacnianie prawidłowych wzorców ruchowych oraz zwiększanie zakresu ruchu. Na treningach położymy nacisk nie tylko na współzawodnictwo, ale przede wszystkim na współdziałanie, wzajemne wspieranie się przez ćwiczące dzieci. Celem zajęć oprócz poprawienia sprawności fizycznej jest wzmacnianie pozytywnych emocji i umiejętności społecznych.

Grupa 6-10 lat, poniedziałek, środa, godz. 18.15

Zajęcia prowadzi Monika Błachnio, instruktorka nowoczesnych form rekreacji ruchowej.

Judo

Shodan prowadzi zajęcia judo na Ursynowie od 2005 r. Trening judo dla dzieci to zajęcia na bazie ćwiczeń ogólnorozwojowych z elementami akrobatyki, gimnastyki, gier i zabaw ruchowych oraz ćwiczeń kształtujących koordynację ruchową. Zajęcia judo dla dzieci prowadzone są na profesjonalnej macie i miękkich materacach. Treningi te są wspaniałym przygotowaniem do uprawiania każdej dyscypliny sportowej, a także receptą na wychowanie zdrowych i silnych dzieci. Zdając sobie sprawę z tego, że w sportowym judo zostaną tylko nieliczni, początkowy etap treningów judo dla dzieci prowadzimy tak, aby nasi wychowankowie otrzymali przygotowanie ogólne na jak najwyższym poziomie, co umożliwi im kontynuację kariery w dowolnej dyscyplinie sportowej. Rekreacyjne Judo dla dzieci na Ursynowie – tylko w Shodanie!

 • JUDO od 7 roku życia - poniedziałek, środa 18.15 - 19.00
 • JUDO młodzież - poniedziałek, środa 19.00 -20.00

Zajęcia prowadzi Patrycja Lorenc, Mistrzyni Polski Juniorek, a od 10 lat nieprzerwanie w kadrze Seniorek. Trenerka judo oraz instruktorka akrobatyki dla dzieci i opiekun kolonijny. 

Aikido

Aikido jest to japońska sztuka walki - samoobrony, polegająca na wykorzystywaniu siły przeciwnika. Dzięki swojej specyfice aikido może ćwiczyć każdy, niezależnie od wieku :) W aikido nie ma konfrontacji ani walk, ataku uczy się tylko po to aby móc prawidłowo wykonać technikę samoobrony. Techniki aikido pokazują, że walka jako taka nie ma sensu i nie rozwiązuje konfliktu, dlatego tak ważne jest odnalezienie równowagi emocjonalnej i harmonii wewnętrznej, co pozwoli być pewnymi siebie, silnymi ludźmi. Stara maksyma budo głosi: prawdziwe zwycięstwo odniesiesz nie wtedy, kiedy pokonasz wroga, lecz kiedy zdobędziesz jego szacunek.

Podczas zajęć Aikido uczestnik:

- uczy się technik aikido oraz bezpiecznego padania (przewracania)

- poprawia ogólny rozwój fizyczny oraz wypracowuje nawyk utrzymywania prawidłowej postawy ciała

- uczy się koncentracji i skupienia

- ćwiczy integrację sensoryczną - aktywizuje obie półkule podczas wykonywanych ćwiczeń/technik, uczą one kontroli nad ciałem i umysłem, niezależnej pracy różnych partii ciała, rozwija koordynację ruchową 

- uczy się dyscypliny, współpracy z drugim ćwiczącym oraz pracy w grupie 

- uczy się szacunku do drugiej osoby i dbania o jej i swoje bezpieczeństwo 

Treningi sztuk walki uczą również dążenia do samodoskonalenia, przełamywania własnych lęków, ograniczeń i słabości. Wzmacniają poczucie własnej wartości. Pozwalają na chwilę na relaksu, uspokojenie myśli i zajrzenie w siebie. Ponieważ aikido to droga, dążymy cały czas do samodoskonalenia, uczymy się pracy nad sobą, aby stawać się coraz lepszym w tym co robimy na treningu i w tym co robimy na co dzień – AI KI DO – „droga do harmonii wewnętrznej.

Grupa naborowa dla dzieci od 6 lat - wtorki i czwartki, godz. 18.30-19.15

Grupa kontynująca - wtorki i czwartki, godz. 19.15 - 20.15

Zajęcia prowadzą instruktorzy Klubu Aikido Usagi:

Norbert Śmigielski sensei 3 Dan, uczeń shihan’a Jacka Wysockiego 8 dan

Karolina Śmigielska sensei 3 Dan, uczennica Marcina Velinov sensei 6 dan

Akademia EPIC NERF

Akademia oferuje wszystko, co najlepsze w paintballu sportowym, ale w formie przystępnej dla najmłodszych.
Zajęcia prowadzone są na sali gimnastycznej z wykorzystaniem niebrudzących, piankowych strzałek. Energia kinetyczna takiej strzałki jest bardzo niska, dzięki czemu uczestnicy w bardzo wygodnych, bezpiecznych warunkach mogą się oswoić ze sportową odmianą NERF. Wzorem jest paintball sportowy, jeden z najatrakcyjniejszych sportów nowoczesnych, oferujący jednocześnie świetną zabawę jak i niesamowity rozwój. 
Zajęcia zaczynają się od rozgrzewki zawierającej różne ćwiczenia i zabawy. Gdy uczestnicy są już gotowi do zajęć przechodzą do ćwiczeń technicznych, m.in.: celności, strategii, komunikacji. Ćwiczenia odbywają się na sztucznych celach indywidualnie bądź w parach, trójkach lub piątkach. Po ćwiczeniach zaczyna się część integrującą i podsumowującą trening: gry! Gry nastawione są na konkretny cel (zdobywanie flagi, blokowanie przeciwnika, obrona/atak). Intensywność zajęć zawsze jest dopasowana do poziomu grupy. Wszyscy uczestnicy korzystają z oryginalnego sprzętu NERF i otrzymują okulary ochronne. 

 • grupa 6-9 lat, piątki, godz. 17.15 - 18.15
 • grupa 9-12 lat, piątki, godz. 18.15 - 19.15
 • grupa +12 lat, piątki, godz. 19.15 - 20.15

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę EPIC SPORTS. Trenerzy są wyszkoleni w ramach autorskiego programu treningowego z wykorzystaniem zabawek NERF.