Aikido

Aikido jest to japońska sztuka walki - samoobrony, polegająca na wykorzystywaniu siły przeciwnika. Dzięki swojej specyfice aikido może ćwiczyć każdy, niezależnie od wieku :) W aikido nie ma konfrontacji ani walk, ataku uczymy się tylko po to aby móc prawidłowo wykonać technikę samoobrony. Techniki aikido pokazują, że walka jako taka nie ma sensu i nie rozwiązuje konfliktu, dlatego tak ważne jest odnalezienie równowagi emocjonalnej i harmonii wewnętrznej, co pozwoli być pewnymi siebie, silnymi ludźmi. Stara maksyma budo głosi: prawdziwe zwycięstwo odniesiesz nie wtedy, kiedy pokonasz wroga, lecz kiedy zdobędziesz jego szacunek.

 Podczas zajęć Aikido uczestnik:

- uczy się technik aikido

- uczy się bezpiecznego padania (przewracania)

- zdobywa ogólny rozwój fizyczny

- uczy się koncentracji i skupienia

- ćwiczy integrację sensoryczną - aktywizuje obie półkule podczas wykonywanych ćwiczeń/technik, uczą one kontroli nad ciałem i umysłem, niezależnej pracy różnych partii ciała

- rozwija koordynację ruchową 

- uczy się dyscypliny

- uczy się współpracy z drugim ćwiczącym oraz pracy w grupie 

- uczy się szacunku do drugiej osoby i dbania o jej i swoje bezpieczeństwo

- zdobywa nawyki utrzymywania prawidłowej postawy ciała

 Treningi sztuk walki uczą również dążenia do samodoskonalenia, przełamywania własnych lęków, ograniczeń i słabości. Wzmacniają poczucie własnej wartości.

W dzisiejszych czasach kiedy większość z nas żyje w ciągłym pośpiechu i stresie trening aikido pozwoli na relaks, uspokojenie myśli i zajrzenie w siebie. Ponieważ aikido to droga, dążymy cały czas do samodoskonalenia, uczymy się pracy nad sobą, aby stawać się coraz lepszym w tym co robimy na treningu i w tym co robimy na co dzień – AI KI DO – „droga do harmonii wewnętrznej".

 

Grupa dla dorosłych: wtorki i czwartki, godz. 20.15-21.15

Prowadzący to trenerzy Klubu Aikido Usagi

Norbert Śmigielski sensei 3 Dan, uczeń shihan’a Jacka Wysockiego 8 dan

Karolina Śmigielska sensei 3 Dan, uczennica Marcina Velinov sensei 6 dan

Czu-Ciało

Potrzebujesz zadbać o siebie?

Chcesz aktywować ciało i wyciszyć umysł?
Szukasz bezpiecznej przestrzeni dzielonej z innymi kobietami?

Przyjdź na warsztaty Czu-ciało!

Dołącz swobodnej przestrzeni ruchu dla kobiet.

W trakcie zajęć poznasz różne techniki świadomej pracy z ciałem, które aktywizują i odżywią Twoje ciało. Dzięki kompleksowemu podejściu nawiążesz bliski kontakt ze swoim ciałem, rozluźnisz się, wzmocnisz, odblokujesz przepływ w ciele, wzbogacisz swoje wzorce ruchowe oraz poszerzysz zakresy i świadomość ruchu. Zajęcia bazują na różnorodności ćwiczeń wspierających rozwój ruchowy, inspirowanych technikami m.in: teatru fizycznego, jogi, choreoterapii, automasażu, tańca i natural movement.

Będziemy wspólnie się bawić, uczyć, eksperymentować, doświadczać!

Zapisy: 791 403 123 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

CENY

45zł - wejście jednorazowe

160zł - karnet 4 wejścia

350zł - karnet 10 wejść

Prowadząca o sobie:

Jestem młodą animatorką kultury i pasjonatką ruchu, działającą pod nazwą “Światoczułość”.
Kocham naturę i jestem ciągle w ruchu. Jestem ciekawą świata podróżniczką i artystyczną duszą. Interesuje mnie człowiek we wszystkich aspektach- duchowym, intelektualnym, emocjonalnym i fizycznym. Moje działania skupiają się wokół ciała, emocji i sztuki.

Posiadam certyfikat Aloha International System masażu Lomi Lomi Nui i hawajskiej pracy z ciałem (Kino
Mana I). W latach 2019-20 uczęszczałam do Studium Animacji Kultury SKiBA we Wrocławiu na specjalizacji “animator działań pantomimicznych”. Tam odbyłam też roczny kurs choreoterapii zakończony certyfikatem.

Posiadam uprawnienia instruktora snowboardu. Uczę jeździć i organizuję wyjazdy zimowe dla kobiet i młodzieży. Od czterech lat udzielam konsultacji oraz prowadzę ruchowe i artystyczne warsztaty dla dzieci i dorosłych. Od 2020 roku współpracuję z Fundacją Sztuka Ciała jako aktorka, prowadząca warsztaty i realizatorka projektów artystyczno-kulturalnych.

Chcąc stale się rozwijać i udoskonalać moje metody pracy, uczęszczam na kursy i warsztaty. Wiedzę stale uzupełniam własną praktyka ruchową oraz researchem.

 

Treningi INDYWIDUALNE

W klubie można korzystać z oferty treningów indywidualnych, których terminy ustalane są osobno dla każdego klienta. Oferujemy kilka rodzajów treningów: kondycyjny, spalający tkankę tłuszczową, wzmacniający.

Treningi prowadzą następujący trenerzy:

  • Monika Błachnio - instruktorka fitness
  • Patrycja Lorenc - trener judo, instruktor akrobatyki, trener personalny