Sensoryka Niemowlaka - warsztaty dla Młodych i Przyszłych Rodziców

Cykl warsztatów dla rodziców niemowląt i małych dzieci oraz rodziców oczekujących dziecka, mający na celu ułatwienie rozpoznawania i zrozumienia potrzeb dziecka oraz wskazanie sposobów ich zaspokajania. Na zajęciach Rodzice dowiadują się co służy ich maluchowi i jakie postępowanie owocuje w postaci dobrze rozwijającego się, zintegrowanego i rzadko płaczącego niemowlaka.

Zajęcia prowadzą specjaliści z dużym doświadczeniem, wśród nich: Agnieszka Słoniowska - fizjoterapeutka, instruktorka chustonoszenia i trenerka Shantala Special Care, Ewelina Wiech - położna noworodkowa, instruktor masażu dziecięcego i masażu Shantala oraz doradca noszenia dzieci w chustach.

Aktualny grafik warsztatów oraz ich opisy są na bieżąco aktualizowane na profilu Shodana na Facebooku

W ofercie znajdziecie m.in: 

Pielęgnacja neurorozwojowa do 4 miesiąca życia

Warsztaty dla przyszłych rodziców i rodziców dzieci do 4 m-ca życia – na warsztatach poruszamy następujące tematy: powody płaczu niemowląt, potrzeba wsparcia rodzica i dziecka oraz strategie temu służące; jak pielęgnacja (noszenie, układanie, podnoszenie, karmienie) wpływa na regulację dziecka, prawidłowy rozwój ruchowy, poznawczy i emocjonalny; przyglądamy się sprzętom i urządzeniom, które są na liście „must have” w domu z maluszkiem - czy i kiedy szumiś, otulacz pomagają a kiedy mogą zaburzyć rozwój dziecka, jak zmienia się wzorzec ruchu dziecka korzystającego z leżaczka, dlaczego lepiej używać dużych zabawek a nie grzechotek mieszczących się w małej rączce; wpływ karmienia na poduszce na spadek laktacji i jakie pozycje poprawiają wzorzec ssania piersi przyczyniając się do zwiększenia laktacji, skrócenia czasu ssania i zmniejszenia predyspozycji do kolek oraz prężenia; pozycje karmienia butelką ułatwiające budowanie więzi i jednocześnie zabezpieczające przed kolką, pozycje do noszenia, pierwsze zabawy z niemowlęciem.

Pielęgnacja neurorozwojowa powyżej 5 miesiąca życia

Pielęgnacja neurorozwojowa dzieci powyżej 5 miesiąca życia. Rodzice dowiedzą się jak odpowiednio nosić i trzymać dziecko, jak się z nim bawić, kiedy można dziecko sadzać i kiedy założyć mu buty. Poznają etapy i cechy prawidłowego i nieprawidłowego rozwoju psychoruchowego dziecka w 1 roku życia. Otrzymają wskazówki dotyczące wyboru aktywności, zabaw i zabawek wspierających proces prawidłowego rozwoju i informacje jakie czynniki mogą przyczynić się do jego zaburzeń.

Pielęgnacja neurorozwojowa powyżej 10 miesiąca życia

Instruktaż neurorozwojowy dla dzieci powyżej 10 m-ca życia - poruszone zostaną następujące zagadnienia: jak nosić i sadzać dziecko, które pozycje siedzenia są korzystne, a które zaburzają prawidłowe wzorce ruchu; jak i czy korzystać z krzesełek do karmienia, biegaczy, pchaczy i samochodzików, jak dobrać krzesełko do stolika, przy którym dziecko je i bawi się. Rodzice poznają zabawy ruchowe adekwatne do potrzeb dziecka, dowiedzą się czy, jak i kiedy wspierać dziecko w nauce chodzenia, czy siad "W", chodzenie na palcach albo podwijanie palców stóp jest prawidłowe i jak na to reagować.

Integracja Sensoryczna w pierwszym roku życia

Integracja sensoryczna małego dziecka - Rodzic dowie się, jakim profilem sensorycznym obdarzone jest jego dziecko, a także On sam i co z tego wynika - jakie mają słabe i mocne strony. Wiedza ta pozwoli lepiej budować relacje i komunikację, rozumieć dlaczego dla jednego dziecka coś jest łatwe a dla innego trudne. Omówione zostaną zabawy i zabawki stymulujących rozwój procesów integracji sensorycznej.

Masaż Shantala

Shantala - praktyczna nauka masażu niemowląt – warsztat to praktyczne nauka masażu. Przedstawione zostaną zasady masażu dla dzieci prawidłowo rozwijających się oraz dzieci z zaburzeniami napięcia mięśniowego. Rodzic pozna wpływ masażu na budowanie więzi, relacji, komunikacji, poczucia bezpieczeństwa emocjonalnego a tym samym regulacji zarówno rodzica jak i dziecka,

Warsztaty z Chustonoszenia

Warsztaty chustowe - rodzice poznają różne sposoby wiązania dostosowane do wieku dziecka.

NAJBLIŻSZE WARSZTATY

 

   
     
 
8 listopada, godz. 12.30 Niespokojne dziecko
   
 
 
 

Cena:

80 zł - udział w jednych warsztatach (cena dla pary: 120zł)